Опубликовано admin 6 Фев 2019 в Новости | Нет комментариев
Поставити під сумнів належність доказів, отриманих у ході НСРД, адвокат може, уважно дослідивши порядок їх отримання.
Про це правники поговорили під час засідання Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України «Хитрощі правоохоронців під час застосування НСРД, провокація чи фіксування злочину».
Наприклад, захисник може подати клопотання про надання у засідання розсекреченої постанови слідчого та доручення оперативникам про проведення НСРД. Якщо постанова не була засекреченою, докази, отримані під час НСРД, визнаватимуться неналежними.
Також адвокат може клопотати про надання оригіналу аудіо записувального пристрою. Звісно, оригінал правоохоронці не надаватимуть, вказуючи на достатність диску чи флеш-карти. На це, за словами адвоката Євгенія Солодка, захисник може написати зауваження, яке, у сукупності із іншим, може посіяти сумнів у належності доказів.
Поширеною є практика, коли слідчі викликають клієнта на бесіду і пропонують неформальне спілкування за філіжанкою кави. Протокол при цьому не ведеться. Однак, якщо слідчий заздалегідь отримав санкцію суду на проведення НСРД відносно співбесідника, будь-що сказане у такій розмові, може набувати доказового значення. Тож адвокат Валерій Поваров закликав колег радити підзахисним не спілкуватись із правоохоронцями без потреби та своєчасно повідомляти адвоката, якщо таке спілкування відбулося.