Юридическая Компания

Рідні зниклих безвісти за особливих обставин матимуть змогу отримати відстрочку від мобілізації

Опубликовано 16 Янв 2025 в Новости | Нет комментариев

Уряд привів у відповідність до вимог Закону «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Відповідну постанову за ініціативи МВС було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів 14 січня, інформує пресслужба міністерства.

Міністерство внутрішніх справ поінформувало, що отримало значну кількість звернень від рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, із проханням усунути юридичну колізію, що унеможливлює реалізацію їх законних прав на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. У зв’язку з цим було вирішено переглянути перелік документів, які необхідно надавати родинам зниклих осіб для отримання такої відстрочки.

До прийняття Урядом змін підставою для отримання такої відстрочки було рішення суду про визнання особи зниклою безвісти за особливих обставин. Однак правову процедуру ухвалення такого рішення судом чинним законодавством не передбачено. Тому рідні осіб, зниклих безвісти, були позбавлені можливості отримати відстрочку.

Після набрання чинності постановою процедуру отримання відстрочки для родин осіб, зниклих безвісти, буде приведено у відповідність до вимог профільного Закону, завдяки заміні вимоги про надання судового рішення щодо визнання особи зниклою безвісти на витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти (тобто рідним потрібно буде отримати витяг з Реєстру замість рішення суду). Детальний алгоритм дій для отримання витягу з Реєстру — за посиланням.

До категорії осіб, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, зокрема, відносяться:

  • жінки і чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) зникли безвісти під час захисту України та дії воєнного стану;

  • жінки та чоловіки (або опікуни), які виховують дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої (таких) дитини (дітей) визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім.

    Джерело: https://jurliga.ligazakon.net