Опубликовано admin 8 Фев 2019 в Новости | Нет комментариев
Якщо платник аліментів через певні обставини не може їх сплачувати або звільнений від такого обов’язку за рішенням суду, турботу про дитину має проявити держава. Такий обов’язок пропонується закріпити на законодавчому рівні.
Проект «Про внесення змін до Сімейного кодексу України» (№9530), за задумом автора, має вдосконалити положення законодавства щодо аліментів. Адже їх сплачує той з батьків, хто не проживає з дитиною. При цьому поширеною є ситуація, коли стягнути заборгованість і поточні аліментні платежі просто неможливо.
Автор проекту вважає, що держава зобов’язана вживати вичерпних заходів, щоб у такій ситуації ні діти, ні той з батьків, з ким вони проживають, не несли надмірного матеріального навантаження. Для цього пропонується встановити, що в разі звільнення одного з батьків від сплати аліментів або заборгованості за ними дитині має призначатися
тимчасова державна допомога — аж доки платник не зможе виконувати свій обов’язок.
Також уточнюється, що пеня за прострочення сплати аліментів та інші платежі, зазначені у ч.4 ст.196 СК, є власністю дитини та витрачаються винятково на ті ж цілі, що й аліменти. Тобто органи опіки та піклування зможуть контролювати і ці кошти. Так само вони отримають право наглядати за належним утриманням дитини, якщо аліментний обов’язок був виконаний шляхом дарування нерухомості.